proč vznikl server test4U.cz

Neustále kolem sebe narážíme na podvedené, okradené a tedy nešťastné lidi, kteří přišli o peníze, důvěru, zdraví, či dokonce o svobodu. Server test4U.cz (test pro tebe) si klade za cíl odhalovat možné podvody, umět pojmenovat nejznámější triky podvodníků a předcházet tak u co nejširšího okruhu čtenářů možnosti, že někdy komukoliv naletí.

Jestliže jste už sami někomu naletěli a pomocí nás takový konkrétní případ zveřejníte, můžete tak nejen pomoci mnoha dalším lidem, ale také často nepotrestaným podvodníkům znesnadníte jejich sladký život!

7 komentářů u „proč vznikl server test4U.cz“

 1. Toto jsem obdržel, co s tím?

  Réf. Number : 63/111/90103
  Batch N° : 521 00 1184-AB719
  Winning N°: BAJ 1732C
  Security Code : *CNA1309M *

  ELECTRONIC EMAIL AWARD WINNING NOTIFICATION AWARD PRESENTATION CENTER: NETHERLANDS

  DEAR WINNER,

  MICROSOFT CO-OPERATION MANAGEMENT WORLDWIDE ARE PLEASED TO INFORM YOU THAT YOU ARE A WINNER OF OUR ANNUAL MS-WORLD LOTTERY (MEGA JACKPOT LOTTO PROGRAMME) CONDUCTED ON 1TH OF SEPTEMBER 2010

  YOUR PERSONAL E-MAIL ADDRESS OR COMPANY EMAIL WAS ATTACHED TO THIS YEAR’S MSWLL. WITH SERIAL NUMBER 56441047002 DREW THE LUCKY NUMBERS 9-14-41-37-57, AND CONSEQUENTLY WON IN THE FIRST LOTTERY CATEGORY. YOU HAVE THEREFORE BEEN APPROVED FOR LUMP SUMS OF $ 750,000.00 (USD SEVEN HUNDRED AND FIFTY THOUSAND UNITED STATES DOLLARS) PAYABLE IN CASH CREDITED TO FILE REF NO: CCG/BU 1158061045/10 THIS IS FROM TOTAL PRIZE MONEY OF $ 20,000,000 USD, SHARED AMONG THE TWENTY-FIVE (25) LUCKY INTERNATIONAL WINNERS IN FIRST AND SECOND CATEGORY.

  ALL PARTICIPANTS WERE SELECTED FROM WORLDWIDE A COMPUTER BALLOTING SYSTEM THROUGH OUR MICROSOFT COMPUTER BALLOT SYSTEM DRAWN FROM 21,000 NAMES, 3,000 NAMES FROM EACH CONTINENT (CANADA, ASIA, AUSTRALIA, UNITED STATE, EUROPE, MIDDLE EAST, AFRICA AND OCEANIA, AS PART OF INTERNATIONAL „E-MAIL“ PROMOTIONS PROGRAMME, WHICH IS CONDUCTED ANNUALLY FOR OUR PROMINENT MS -WORD USERS ALL OVER THE WORLD TO ENCOURAGE THE USE OF INTERNET AND COMPUTERS WORLDWIDE.

  YOUR FUND (CERTIFIED CHEQUE) HAS BEEN INSURED WITH YOUR REF NO: CCG/BU 1158061045/10 AND WILL BE READY FOR TRANSFER AS SOON AS YOU CONTACT YOUR CLAIM AGENT DR C. MEYERS YOUR E-MAIL ADDRESS SHOULD BE USED IN ALL CORRESPONDENCE WITH YOUR CLAIMS OFFICER, PLEASE NOTE THAT, YOU ARE TO CONTACT YOUR CLAIMS OFFICER VIA EMAIL OR TELEPHONE AS WE ARE PROMOTING THE USE OF E-MAIL. ALSO YOU HAVE THE RIGHT TO CALL HIM TO CONFIRM YOUR WINNINGS AND GOVERNMENT TAX PAYMENT THAT IS ALL, AS HE WILL PROVIDE YOU WITH THE NECESSARY DETAILS ON HOW TO CLAIM YOUR PRIZE. AS PART OF OUR SECURITY PROTOCOL YOU ARE TO QUOTE THIS SECURITY CODE 194309M TO YOUR CLAIMING AGENT. THIS IS TO PREVENT SCAM.

  CONTACT YOUR CLAIMS AGENT OFFICER IN NETHERLANDS.
  NAME: Dr Marc Petterson
  EMAIL: drmarcpetterson@aim.com
  TEL: +31 684 748 022
  NOTE: IN ORDER TO AVOID MISTAKES, PLEASE REMEMBER TO QUOTE YOUR NAME, TELEPHONE REFERENCE AND BATCH NUMBERS AND YOUR SECURITY CODE OF NA 194309M IN ALL CORRESPONDENCES WITH YOUR CLAIMS OFFICER. DO NOT REPLY ANY OTHER MAILS LIKE THIS ON NET, AS THEY ARE A LOT OF SCAM ARTIST OUT THERE PRETENDING TO BE US.YOU MAY SEE MAILS LIKE THIS DO NOT REPLY. DO CONTACT YOUR CLAIMS OFFICER, DR. C.MEYERS IN NETHERLANDS. YOU WILL BE ASKED TO PROVIDE SOME DETAILS AND AS WELL LET YOU KNOW THE COUNTRIES OF THE PAYING CENTRES AND ALSO TO ENABLE THE OFFICE PROCEED WITH YOUR WINNING CERTIFICATE AND FILE KEEPING.

  CONGRATULATIONS, ONCE MORE FROM THE ENTIRE MANAGEMENT AND STAFF OF MICROSOFT CO-OPERATION TO ALL OUR LUCKY WINNERS. THANK YOU FOR BEING PART OF THIS PROMOTIONAL LOTTERY PROGRAM. OUR SPECIAL THANKS AND GRATITUDE TO ALL THE ASSOCIATES FOR ALLEVIATING POVERTY ROUND THE WORLD.

  YOU ARE ADVISED TO FILL THE FORM BELOW TO ENABLE YOUR CLAIM OFFICER FACILITATE THE RELEASE OF YOUR PAYMENT.

  IDENTIFICATION FORM

  FULL NAMES :
  AGE:
  ADRESSE:
  COUNTRY:
  CITY:
  POSTAL CODE:
  FONCTION:
  FAX:
  MOBILE:
  AMOUNT WON:
  WINNING NO:
  BATCH NO:

  PAST WINERS

  MRS JOSEPHINE PINCEL
  Coordinator Microsoft International Loterie United States of America.

 2. Dobry den,
  dostal jsem uplne stejny email, ale ja jim na nej odpovedel. Nejspis jsem naletel podvodnikum, myslite ze muzou nejak zneuzit me osobni udaje?
  Samozrejme jsem jim zadne penize neposlal, ale maji mou adresu, cislo pasu, atd.
  Prosím o radu, děkuji

  1. Dle mého názoru jsou až ofocené doklady zneužitelné, pro mnoho smluv (půjčovna aut, mobilní telefon a pod.) jsou právě fotokopie dokladů podmínkou. Může se tedy stát, že vám po roce přijde vymáhání pohledávky od nějakého poskytovatele služeb a vy budete pracně dokazovat, že jste si žádné telefony ve Francii neobjednal a rok je nepoužíval. Pokud si nevyzvedáváte poštu, nemusí vám za rok přijít nic a až tři roky přijde již rovnou exekutor, s požadavkem na 3x vyšší částku, než byl dluh vytvořený podvodníkem.

   Zatím neznám případ z České republiky, kdy by podvodník reálně dokázal zneužít jen samotné číslo nějakého dokladu, tak doufejte, že nebudete první ;-).

   Kdybyste se hodně obával zneužití a máte třeba nějaké starší doklady, tak doporučuji si je hned nechat vyměnit, a ty staré již pak nikdo nemůže zneužít na váš úkor.

   Vím, že lze nahlásit ukradené nebo ztracené doklady na policii či na obecní úřad a ty pak jsou dostupné v v databázi MV ČR, čímž se můžete bránit proti nařčení, že jste je vy použil na objednávku čehokoliv. Můžete se zkusit na policii zeptat, zda jde někam nahlásit i vaše doklady jen potenciálně zneužitelné, případně si co nejdříve požádat o vystavení nových.

 3. Nevím, jestli to mam nechat tak a nebo jit na policii, nevim jestli toho mohou zneuzit. Co by ste mi poradil? Mam to nahlasit? Pas mam uplne novy. Rikal jste, ze neznate pripad z Ceske republiky, ale on ma ode me adresu bydliste, telefon a cislo pasu – to muze zneuzit??

  1. Jestli to byl zahraniční podvodník (e-mail psaný špatným pokusem o češtinu), tak bych to asi příliš neřešil a doufal, že ten český pas nebudou umět zneužít.
   Adresu a telefon na sebe uvádí miliony lidí v telefonních seznamech, v tom problém není.

 4. Dobrý den, nedávno mi přišel úplně ten samý email,odpověděla jsem, ale nyní po mě chtějí číslo pasu a veškeré mé osobní údaje což mě dost zarazilo…
  Takže mi to došlo že jde o podvod – pozdě ale přece!!!Mějte se…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..