Miliónové impérium – podvod, nebo zázrak?

MLM - ikonkaJen za poslední týden mi do e-mailu přišly dvě nabídky na vzdělávací videa, která slibují stát se milionářem naprosto každému. Normálně by tyto podvodné spamy chytrý Gmail automaticky odfiltroval do příslušné složky ke smazání, problém byl v tom, že mi tyto nabídky bohužel přišly od důvěryhodných lidí a firem, což mne dosti zklamalo. Jak všichni víme, neexistují žádné zázračné metody, postupy ani přípravky, díky kterým bychom všichni úspěšně zhubli či se stali milionáři, proto jsem se na celý projekt Miliónové impérium podíval podrobněji.

Projekt Miliónové impérium vybudoval mladý podnikatel David Kirš, který díky svému prvnímu většímu, a také ne zrovna křišťálově čistému projektu (firma SmartEmailing s.r.o., rozesílající mimo jiné také nevyžádanou poštu, tedy obtěžující spamy) vydělal zajímavé rychlé peníze, namlsal se, a rozhodl se získat ještě více, dokud to jen jde. Což o to, maximálně vydělávat a legálně podnikat považuji jedině za chvályhodné, problém v tom vidím jen tehdy, je-li podnikání neetické či nemorální.

Rozesílat na vyžádání vzdělávací e-maily či videa, psát knihy v tomto duchu, to je vše v pořádku. Neetičnost však spatřuji v projektech, které slibují nereálné cíle pro všechny, když přitom víme, že ne každý máme schopnosti a možnosti být ve všem mistry světa. Mně třeba nejde malování ani zpěv, takže si logicky nekupuji knihy či kurzy „Jak se stát díky malování a zpěvu milionářem“ ;-).

Bohužel ne každý je natolik soudný, a ne každý dokáže odolat velmi účinně podané multimediální masáži, kterou David Kirš na zájemce o to, stát se do roka milionářem připravil. David Kirš je evidentně chytrý a šikovný, proto můžeme předpokládat, že své pohádky předkládá celému národu záměrně, přestože velmi dobře ví, že se jeho rady naprosté většině lidí nevyplatí.

Říkáte-li si „no a, proč by nemohl zadarmo nabízet svá videa?“, řeknu vám, v čem je zakopaný pes. Po shlédnutí několika obecně laděných a nic neříkajících videí totiž od autora projektu Miliónové impérium obdržíte „neodolatelnou“ nabídku, že vám další návody na to, jak se stát do roka milionářem prozradí za „pouhých“ 10.000 korun!

David Kirš a prezentace Milionové impérium

Ano, hádáte-li, že jediným milionářem se díky projektu Miliónové impérium ve skutečnosti může stát téměř ze sta procent pouze David Kirš, je to bohužel správná dedukce.
Projekt Miliónové impérium je sice dle mého názoru legální, ale osobně bych jej nikomu známému nedoporučil, stejně jako nemám rád předváděcí akce pro důchodce, MLM nalévárny, esoterické bláboly, horoskopy, věštírny, nebo náboženské sekty.
Je docela možné, že někomu může projekt Miliónové impérium pomoci v jeho osobním rozvoji, ale to je asi tak všechno, co si od toho většina lidí může slibovat. Nehledě na to, že za 10.000 Kč se můžete podstatně příjemněji nechat harmonizovat třeba někde v pivních lázních, že? 😉

O projektu Miliónové impérium napsal také Petr Jeník ve svém článku Milionové imperium je letadlo. A to v tom nejhorším slova smyslu.

35 komentářů u „Miliónové impérium – podvod, nebo zázrak?“

 1. Jste úplně mimo.

  Pro ty, kteří to dokáží správně uchopit, to opravdu význam má. Ve světě jsou kouči, kteří dokázali svým studentům pomoci vydělat miliony dolarů. A jestli z toho něco měli? Who cares? Dali byste za vydělaný milion 100.000? Já určitě ano!

  I kdyby to spočívalo jen v motivaci jít do toho….

  1. Dobrý den,
   souhlasím s vámi v tom, že klidně dám za garantovanou možnost vydělat si milion nejen sto tisíc, ale i třičtvrtě milionu, vždyť i taková marže je v běžném obchodování docela nadprůměrná, a je to několikanásobek toho, jak by mi ty peníze zúročila kterákoliv banka.

   Problém v “Milionovém impériu“ je ve falešné naději, prodávané za nemalé peníze v 99% lidem, o kterých onen vychytralý “prodejce snů“ velmi dobré ví, že to pro ně budou jen peníze vyhozené oknem (tedy na jeho účet).

   Já také umím prodat slepému televizi, hluchému rádio, nebo důchodci předražené hrnce, ale nedělám to, protože mám nějaké morální zásady, a vnitřní etické normy.
   V tom se odlišují slušní obchodníci a lidé od těch neslušných.

   1. Musím souhlasit s pánem Mýlite se, jste mimo… Ad1 První top problém ve Vaši úvaze spočívá ve Vašem přístupu viz „garantovaná možnost vydělat“. Podnikal jste někdy??? Ad2 Považujete také Orbitrek přístroj za něco neetické? Také negarantuje, že schudnete.

    Jde o motivaci, jde o možnosti a áno, podle Gausové krivky pravděpodobnosti ne každý bude milionář.

  2. Za vzdělání bych ty prachy možná dal, ale ne za gumování mozků. Je tu spousta dalších MLM firem které ti udělají stejně výbornou přednášku zadara. Někdy se tam mrkni a zjistíš, že použivají naprosto stejné kecy.

   1. Kdyby sis zjistil, co je Milionové Impérium, a porovnal ho s MLM, poznáš, že máš mozek už dávno vygumovaný, protože jinak bys nepsal tyhle hlouposti a neporovnával nebe a dudy..

    1. Tome,
     argumenty, proč Milionové impérium není MLM tu velmi rád uvítám, ale osobní urážky kohokoliv již nikoliv.
     Děkuji za pochopení.

 2. Jak byste prodal slepému televizi? Jak byste prodal hluchému rádio? Jako že jim budou vytápět byt? Nebo schválně, jak?

  1. Dobrý den,
   když jsem pracoval jako manažer ve společnosti Telefonica O2, chodily na mne reporty stížností na Door2door prodejní kanál z celé republiky, a tyto události (prodej O2-TV nevidomému člověku, atd.) se v reportech objevovaly velmi často.
   Když jsem se pravidelně účastnil testovacích schůzek s D2D obchodníky v terénu, viděl jsem na vlastní oči, jak lze komukoliv prodat cokoliv, ale návody na podobná svinstva rozhodně nechci zveřejňovat, stačí, že to všichni manažeři v D2D prodejních společnostech vědí, a dodnes (pro všechny typy odběratelů, tedy telekomunikace, elektřina, plyn, atd.) to své obchodníky učí :-(.

   Když jsem naopak zkoušel D2D prodej já sám (abych sobě, nadřízeným i obchodníkům dokázal, že jde udělat dobré výsledky i bez podvádění), a otevřel mi nějaký senior (obvykle již roky opuštěný a bez jakékoliv péče), nikdy jsem mu nic neprodal (maximálně jsem mu zoptimalizoval tarify, aby ušetřil), a měl jsem problém od něj odejít, když jsem viděl tu touhu si s kýmkoliv o čemkoliv povykládat.
   Kdo však má žaludek na to, tyto lidi okrádat, ten má bohužel tisíce příležitostí, a výsledky pak téměř denně vidíme v televizi, jako okradené či podvedené seniory, nebo hendikepované spoluobčany.

 3. Dobrý den, děkuji za odpověď. O tom jak prodat hluchému rádio (což mě zajímalo nejvíc) jsem se sice nedozvěděl, ale i tak díky.

  Zásadní nepochopení z Vaší strany, které Vám ale nikdo nemůže mít za zlé, je to, že nechápete cílovku.

  V dnešní době je spousta obyčejných lidí, kteří jsou odborníci či se zajímají o nejrůznější témata a rádi by se nějak vyjádřili, případně sdíleli svoje zkušenosti s ostatními. Neumí programovat, nevyznají se v IT, neví co je seo. Jejich jediná možnost je prorazit skrz PPC, ale na to jsou potřeba peníze. Proto musí peníze někde brát a to je to, proč jejich produkty (rady, zkušenosti, školení) něco stojí, ne jako Váš blog, který je zdarma a peníze získává reklamou v pravém sloupečku (bakšiš, chápu).

  David Kirš a jeho Milionové impérium online učí, jak z vášní obyčejných lidí tyto produkty vytvářet, jak je dostat mezi další lidi, jak své vášně ještě prohlubovat a jak žít lepší život..

 4. Naprosto s tímto článkem souhlasím. Ta mánie okolo toho je šílená, když kupříkladu na FB zahlédnu jak někdo píše, že do tohoto „kurzu“ vrazí poslední peníze, tak to působí dost strašidelně. Morálka, etické podnikání, to je přesně oč tu běží.

 5. Nemám chuť se nějak k negativním komentářůmi vyjadřovat. Pokud by byl David Kirš podvodník, dával by garanci vrácení peněz?

  1. Dobrý den,
   chápu, že David Kirš může mnohým lidem přinášet zajímavé informace (např. o tom jak jsou dobří, jen o tom zatím nevědí ;-)), a možná jsou jeho „služby“ nakonec i levnější, než psychiatr ala USA, kde si jen na hoďku lehnete u něj v „ordinaci“ na kožené kanape, pokecáte si s ním jako s nejlepším kámošem, a za to mu vysolíte klidně i pár tisíc dolarů :-).

   Rozhodně si nemyslím, že je David Kirš podvodník, jen bych osobně na takové „podnikání“ jaké nyní předvádí neměl žaludek.

   Váš argument ve prospěch David Kirše je však bohužel zcela mimo:
   Na tomto serveru již roky upozorňuji na podvody, kterým bohužel naletěly stovky i tisíce lidí. Mnozí z těchto podvodníků samozřejmě nabízeli „vrácení peněz“, problém byl v tom, že tento veřejný slib pak nikdy nebyl dodržen. Přál bych si, aby tomu u „Miliónového impéria“ nakonec bylo jinak.

   O zlodějích, kteří jen vyberou peníze a zmizí nemá smysl diskutovat, ale i u poctivých firem je vždy otázkou, kolik jejich zákazníků tento požadavek vrácení peněz uplatní.

   • Když požaduje peníze nazpět moc zákazníků, tak i ta „hodná“ firma (klidně i banka) zkrachuje, a pak už nikdo nic nedostane.
   • Když je zájemců o peněz dost, ale ne moc, stíhá taková firma řadu měsíců a někdy i roků vracet peníze z příspěvků od nových zákazníků. Jakmile však příliv nových zákazníků ustane (není už na reklamu, letadlo bylo odhaleno v médiích, apod.), není na vyplácení reklamací, a opět mají někteří smůlu.

   Velmi by mne také zajímalo, jaké budou u „Miliónového impéria“ podmínky pro vrácení peněz? Stačí, když se do roka nestanu milionářem? 🙂

 6. Podmínky jsou jasně dány. To, že neznáte tyto základní podmínky jasně ukazuje, že neznáte MIO vůbec.

  Vrátit peníze zpět za infoprodukt je léty ověřená strategie, které ve světě normálně funguje, vůbec nevím, co je na ní komu divného. Už takhle vydělal DK spoustu milionů, proč by z toho část nevrátil?

  1. Dobrý den,
   proč jen hledáte chyby tam, kde žádné nejsou, místo konstruktivní diskuse?

   Nikdy jsem přece netvrdil, že jsem školením „Miliónové impérium“ prošel, takže není žádný důvod diskutovat o tom, jak dokonale kdo z nás zná všechny pravidla a podmínky, ne?

   Tento článek a komentáře jsou pouze obecnou veřejnou diskusí o tom, zda je eticky správné podnikat tak, že budete všem lidem na světě slibovat, že se stanou milionářem, a vybírat za to desítky tisíc korun. A to i od těch, kteří sami nezvládnou zhodnotit své možnosti a schopnosti, půjčí si na absolvování školení „Miliónové impérium“, a dostanou se do dluhové pasti, a ne mezi milionáře :-(.

 7. Školením (pro Vaši informaci) ještě neprošel nikdo, je teprve ve druhém týdnu.

  Pokud ale o něčem píšete, měl byste si o tom nejdříve něco zjistit..

  1. Díky za tip, ale na to, o čem jsem psal, mám informací dostatek.

   Jinak ovšem slibuji, že hned jak bude mít server test4U.cz příjmy aspoň z jedné setiny jako MLADÁ FRONTA, IDNES, nebo podobné jako ta spotřebitelská organizace, která se nechá platit podlitikem (zkratka pro podnikatelo-politika) Bártou, budu nám velmi rád platit všechny podezřelé kurzy, kupovat si za své podezřelé výrobky i je za své nezávisle testovat :-).

 8. Všechny informace o 30-ti denní lhůtě vrácení peněz jsou už v předprodejních videích, které jsou ZDARMA.

  Peníze zpět může dostat opravdu každý, který se v tom kurzu nenajde či si nebude věřit, že to dokáže.

  Váš portál neznám, dozajista jsou podobné portály potřeba, ale odpovězte mi prosím na tuto otázku:

  Nabídl by někdo vrátit 100% peněz zdarma, pokud by se choval tak, jak na něj zvrací Petr Jeník?

  1. Děkuji Vám za informace, já bych ta videa bohužel nezvládl shlédnout, protože na mne je to prostě moc. Ale chápu, že na někoho jiného mohou být účinky pozitivní.

   Nezlobte se, ale pokud nejste přímo David Kirš, nemají Vaše argumenty o vrácení peněz žádnou váhu. A mimochodem ani David dnes jistě netuší, kolik lidí mu zaplatí, a kolik z nich bude chtít peníze vrátit.

   Proto mi to celé “Milionové impérium“ připadá v lepším případě jen jako levný úvěr pro Davida, který ty získané finance než je zase 80 procentům lidí vrátí (bude-li poctivý) párkrát rychle otočí (třeba ve FOREXu), a když mu to vyjde, všechny peníze vrátí (ne každý bude tak silný, aby přiznal prohru, a požádal o vrácení), a ještě pomocí těch cizích peněz vydělá.

   Co se týče úrovně příspěvků pana Jeníka, to je pro mne člověk, se kterým bych nikdy neobchodoval, tolik můj názor.

 9. David Kirš je zkušený info marketér, levný úvěr pro Davida ani vrácení peněz 80% lidí se konat nebude, věřte mi..

  Tímto končím svoji aktivitu v diskusi, hodně štěstí při dalším upozorňování na podvody..

  S pozdravem

  Tomáš Poner

 10. Tome, jste naivní, že věříte na vrácení peněz.Já mám negativní zkušenosti i přes 100% u produktů jiných, pokud nebudu spokojena, tak mi dodavatel vrátí peníze. Bohužel dodnas je nás mnoho,ale zůstali jen oči pto pláč.

 11. Ahoj, tak se tady koukám jak se tady navzájem pomlouváte 😀
  Podnikám už 4 roky a nějaké ty peníze už mi z toho sypou a kamarád mi doporučil ,že našel nějaké videa. Šlo o videa email academy , napřed jsem tomu nevěřil , taky už jsem v životě prodrbal sousty peněz za hovadiny. Ale co , když člověk neryskuje nic nevyhraje. Šel jsem do toho i s koupí celého balíku firmy 2.0 a mužu říct , že jsem celý tento výkend strávil na semináři Davida v Brně jako jeden z vybraných pomocníků zdarma. Netvrdím že vše co říká je postup jak zbohatnout , ale každý z Vás si musí vybrat to co uzná za vhodné , jako že to je jeho cesta , kterou využije ,aby se v něčem zlepšil nebo něco změnil! Kdo chce ať nevěří , koho to zaume běžte do toho , člověk se učí celý život.

 12. Pisete o nevyziadanej poste a spame. Tazko to moze byt nevyziadana posta, ked sam k nej davate suhlas ze chcete dostavat informacie, takze sa nejedna o ziaden spam ako pisete. Okrem toho mate moznost sa kedykolvek odhlasit z odoberania tychto noviniek.
  Asi by ste si mali trosku nastudovat co je Spam

  1. Dobrý den,
   žádný z výše uvedených komentářů neřeší problematiku SPAMu, o tom jsou jiné naše články.
   Každopádně platí, že nevyžádaná pošta JE SPAM, i když má v patičce alibistický text o možnosti odhlášení.

 13. Dobrý den,

  podobných akcí, jako je DK „Milionové Impérium“ bylo, je a bude ve světě moře. Podnikám na Internetu od r. 1998 a tak jsem toho viděl hodně. Největší chybou lidí je, že vidí v podnikání na Internetu něco jiného, než je klasický obchod, takřka se všemi atributy co má běžný fyzický obchod. Jediné výhody jsou značně menší počáteční investice, rychlost a pohoda, že to jde dělat z domova od psacího stolu. Mnoho lidi někde slyšelo, jo na Internetu, tam se dají vydělat miliony, jde to rychle a mnohokráte to je zdarma. Prostě se někam zaregistruješ a pak to již běží samo. Já jsem svých prvních $ 200 vydělal po půl roce tvrdé práce. To si však mnoho lidí neuvědomí a pak naletí podobným „podnikatelům“ jako je DK. Mě přímo fascinuje, když jdu čas od času do naši skupiny na FB a čtu tam „zaručeně vysoké výdělky“ atd. Kouknu a vidím, z 99% PONZI schémata (letadlo), autosurfy za peníze, opět začínají HYIP fondy, to vše zde již bylo. Jenomže lidi jsou nepoučitelní. Dokud se nespálí sami a nepřijdou o slušný balík svých peněz, tak nevěří nikomu, kdo je od podobných aktivit odrazuje. Přesně, jak ti důchodci na předváděčkách. Mimochodem, jsem také důchodce 76 let a docela bych se těšil na pozvánku na nějakou předváděčku, ale zatím mě nikdo nepozval. Asi nějak tuší, jak by to dopadlo.

  SmartEmailing se snaží být něco jako Aweber.com, ale do toho má hodně daleko. Přičemž cenově je dražší, než Aweber.com. Já pronajímám lidem PHP script Media responder, který každému zajistí více, než SmartEmailing bez omezení kampaně, bez omezení počtu rozeslaných zpráv atd., vše za 500.- na rok. Pan DK si účtuje za rozeslání 2500 emailů 499.- měsíčně. Na Lupě se chlubí, že napsal první českou e-knihu o autoresponderech a email marketingu. V době, kdy já jsem publikoval a zdarma rozdával mou e-knihu „Porozumět autoresponderům“, pan DK o email marketingu ještě neměl ani potuchy.

  Spamování v Česku podporuje bezzubý zákon a ještě více bezzubé chování příslušného úřadu pro řešení stížnosti. V USA dnes každý obchodní email musí obsahovat jméno, odesílatele, jeho poštovní adresu (sídlo), případně telefon. Jinak si koleduje o průser. U nás dostanu desítku obchodních nabídek v objemu 150 kb (bannerové farmy) s podpisem Zdraví Admin, freemailovou adresou a upozorněním -vaše adresa byla použita z veřejných zdrojů. Co to jsou veřejné zdroje? Jen jednou jsem poslal stížnost. V dubnu jsem ji poslal, v záři mi přišel email s otázkou, zda trvám na své stížnosti, nebo jsem se nějak dohodl s odesílatelem? S omluvou, že denně dostávají stovky stížnosti a jsou na to dva lidé. Co na to říct? Omlovám se za delší příspěvek.

  Zdraví
  vm

 14. Dobrý den vážený / vážení !
  Jistě je produkt pana Kirše pro někoho neuchopitelný. Podívám-li se na cenu, za kterou tuto celkem rozsáhlou prezentaci MOŽNOSTÍ nabízí, je to vcelku cena přijatelná. Za desítku si moc školení nikde nekoupíte. A konečně rozhodnutí je jen a jen na vás, zda do toho půjdete, či nikoli. Vždyť jen několikahodinové školení na primitivní základy k ovládání PC nebo wordu, či excelu stojí kolem 3.000,-Kč a nic moc se tam nedovíte. přijdete domů a zjistíte, že to vše jste si mohli v klidu přečíst na internetu ! A v podstatě zdarma. Takže tři litry jste doslova vyhodili oknem ! A zde se pohoršujete nad obdobným návodem v řádu mnoha hodin a odkazů za desítku, které vám mohou dát návod a směrování, jak se vyhrabat z dnešní mizerie. Je jen a jen na vás, jak se rozhodnete: zůstaňte při zemi a čtěte publikace a zprávy a prošlapávejte si cestičku pomalu a sami a nebo za necelou polovinu průměrného platu si nastartujte vlastní myšlení. Žádný pan Kirš vám neslíbí miliony, ale ukáže vám cestu, jak se k nim můžete dostat. Využijete toho, či nikoli, to je jen vaše volba. Pokud někdo proleje 10.000,-Kč krkem ve formě piva, je jeho volba. Kdo koupil školení, dal vydělat panu Kiršovi, ale zaplatil mu za jeho práci. On to zpracoval a připravil. Myslí si snad kritici, že v tomto světě je něco ZADARMO ??Nikdo vás nedonutí přece koupit něco, co nechcete !!! Jste svobodní – rozhodněte se !

  1. To_e-mail marketing. Problém není v tom, CO nabízí, ale za jakou cenu. Otevřete si Google a vložte anglicky „video seminars“. Dostanete obratem stovky stránek, kde Vám nabídnou kvalitní video semináře za ceny kolem $17.00. Ne jedno video, ale video seminář s 10-20 video záznamy. Zvolte si obor jaký chcete, všude těchto video seminářů najdete stovky za pár dolarů. Ano, jsou v angličtině, ale ad1) pokud chcete vážně podnikat na Internetu, musíte se naučit alespoň základům angličtiny. Český kotlík je pro to malý. Ad2) Většina z těchto video záznamů je tak zpracována, že jim porozumí i anglicky nemluvící člověk. A nemusíte ani do Google, klikněte na http://www.im-videouniversity.com a najdete tam dnes cca 50 video seminářů ze všech oblastí podnikání na Internetu. Zdarma a pokud si je budete chtít stáhnou tak za l USD. Cena pana DK 10.000 Kč, je vydřidušství a nikde ve světě by s touto cenou neuspěl. Naletí mu na to jen Češi a to jen ti, co si myslí, jak po shlédnutí těch videí, do měsíce začnou vydělávat tisíc USD týdně. Přejí hezký den.

   1. Cenu si určuje trh sám. Pokud poptávka je, lidi to kupují a jsou navíc spokojení, není se o čem bavit a Vaše dlouhé komentáře jsou akorát ztráta Vašeho času.. 😉

 15. Děkuji Vám Vladimíre za užitečný komentář i s konkrétním odkazem hodícím se minimálně těm, co umí anglicky.
  To sice obávám se není hlavni cílová skupina pana Kirše, ale i kdybychom jednomu méně zkušenému člověku ušetřili 10.000 korun, stály nám ty články a komentáře za to :-).

 16. To: „E-Mail Marketing“:
  Mně je třeba cena kurzů pana Kirše docela jedno, protože souhlasím s Tomášem, že cenu si určuje trh. Kdyby to nekupoval dostatek lidí, už by ty kurzy stály méně.

  Druhou stranou mince je morální otázka, tedy zda když vím, že něco stoji 10 korun, tak jestli mám žaludek na to, jít do Domova důchodců, a tam to prodávat za korun 200?
  Jsem potom Tomáši podnikatel podle Vašeho gusta, nebo šmejd?

  1. admin> Ale vždyť si to kupují normální myslící lidé, proč se o nich bavíte, jako kdyby byli hloupí?

   Já jsem si kurz koupil a dal bych za něho klidně i více, byl plný skvělých rad.. Kolik stojí jiné kurzy, které vás naučí krok po kroku něco udělat? Znám situaci ve světě, ty opravdu dobré stojí i tisíce dolarů a prodávají se skvěle..

   1. Tomáši, hoďte sem link na nějaké video kursy ve světě kde se cena pohybuje kolem tisíce USD. Já Vám na oplátku hodím minimálně 10 linků, kde za 17 a méně dolarů dostanete například kursy typu – sociální sítě a jak na nich vydělávat (od A do Z), Twitter od A do Z, Facebook atd., atd. Věřte mi, motám se kolem toho dlouho a video semináře (pokud nejsou off line) jsou dnes v opravdu velmi přijatelných cenách. Nedávno jsem dostal email kde v podstatě to, co nabízí DK tato společnost nabízí ve multi jazykovém provedení, včetně češtiny za 940.- Kč. I když neuvedli o koho jde, náhodou to vím, protože kvůli stejnému projektu si jistá paní, žijící s manželem v NL ode mne koupila můj PHP script Média Autoresponder.

    1. Asi je důvod proč neuvedli o koho jde, takhle se biz nedělá 😀

     Velká jména online marketingu, jako Frank Kern, Jason Fladlien, Mike Filsaime a spousta dalších, kteří vydělávají statisíce dolarů, mají kurzy i dražší, protože jejich rady jsou opravdu k nezaplacení..

     Proč ne, svoje peníze si utratím za to co chci. Nevím, co Vám na tom vadí, že má někdo drahé věci – prostě si je nekupujte.

     Porovnáváte BMW oporti KIA? Proč je BMW tak předražené?
     Taky vás kamkoliv doveze jako KIA. Buďte rád, že máte své kurzy za 17$, pište si o tom třeba blog a dělejte osvětu. Víc vám asi neporadím, neviditelná ruka trhu se o vše postará i bez Vás..

     Hodně štěstí a děkuji za podnětnou diskuzi. Jdu místo kecání pracovat 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..