přivýdělek jako úvěrový poradce

photo by TALUDA, www.sxc.hu

Mnoho lidí dnes hledá možnost přivýdělku a začít pro někoho jen sepisovat žádosti o půjčku vypadá velmi jednoduše, vždyť tolik jiných lidí také potřebuje peníze! Při náboru je vám samozřejmě tvrzeno, že si nikoho nemusíte shánět (čehož se v obchodě nezkušení lidé obávájí), zájemců o půjčku je tolik, že nebudete stíhat. Zkušenějším zájemcům o spolupráci je přiznáno, že si budou muset dát pár inzerátů např. do Annonce za 150 korun, ale co to je proti mnohatisícovým provizím za sjednání půjčky, že?

Při podpisu smlouvy však zájemce o práci u firmy CALLPA s.r.o. (nyní sídlem Jesenice, V Jahůdkách 413, PSČ 27033, dříve Most, Stavbařů 32, PSČ 434 01) podepisuje také směnku (prý na zakoupení reklamních materiálů) a zavazuje se k tomu, že jednostranně neodstoupí od smlouvy. Jak televizi Nova potvrdil jednatel firmy CALLPA s.r.o. Luděk Pacourek, zájemci o spolupráci mají na přečtení smlouvy dostatek času, takže dobře věděli, co podepisují. Proto se firma CALLPA s.r.o. aktivně soudí se zájemci, kteří se pokusili předčasně ukončit spolupráci a chce po nich 70.000 Kč pokuty. (Zdroj: Zprávy TV Nova 28.6.2009)


Do 17. června 2009 byl jednatelem a společníkem firmy CALLPA s.r.o. Josef Pakantl a firma pod jeho vedením velmi úspěšně prováděla jiný typ podvodu, také zaměřeným na zájemce o spolupráci při poskytování půjček. Podvod byl založen na tom, že firma CALLPA s.r.o. vybírala od zájemců o spolupráci předem vcelku malý poplatek (oproti jiným nebankovním společnostem, tvrdících že poskytují půjčky), za který zájemce na krátké osobní schůzce (zvané „školení“) někde v hotelu obdržel několik očíslovaných formulářů smluv.

No a ptáte se v čem byl fígl? Pan Pakantl zkušenějším zájemcům o spolupráci na setkání tvrdil, že jeho firma CALLPA s.r.o. velkoobchodně spolupracuje s novou bankou BAWAG Bank CZ a.s., která má jako nováček na českém trhu mírnější kritéria pro schvalování půjček a proto se často stává, že lidé co u jiné banky úvěr nedostanou, u banky BAWAG se to (prý také díky velmi dobrým kontaktům pana Pakantla v pražské pobočce banky) podaří. Samozřejmě že se nikdy nikomu koho jsme kontaktovali žádný úvěr dojednat přes firmu CALLPA s.r.o. nepodařilo, a jak se nám tehdy podařilo u BAWAG banky ověřit, tato nikdy s firmou CALLPA s.r.o. nespolupracovala.

Takže si to spočítejmě: Pan Pakantl vybral od řekněme 2.000 zájemců o spolupráci poplatek 1.500 korun, utržil tak během pár měsíců příjemné 3 miliony korun. Protože salónek v hotelu si lze často pronajmout jen za slíbenou útratu, náklady měl pan Pakantl jen s dopravou na místo (přestože tvrdil že nestíhá vydělavát, jezdil jen starou oprýskanou Felicií, od hotelu dostatečně daleko zaparkovanou), uhrazením nějakých pár minerálek a s vytištěním cca 10 tisíc smluv (při 4 stranách á 0,50 Kč je to celkem cca 20.000 Kč).

Jak nenaletět?

 • Nikdy nikomu neplaťte nic předem!
 • Než vyrazíte na osobní schůzku, přesvědčte se na Internetu (viz výpis z obchodního rejstříku) i správnými dotazy u dotyčného (jeho jméno, jaká je to firma, sídlo firmy, nabízený produkt, zda chce nějakou platbu předem a pod.), že jde o solidní firmu. Kdo vám nechce odpovědět, je vždy PODVODNÍK!
 • Vypadá-li cokoliv až moc lákavě a jednoduše, nerozhodujte se nikdy hned, ale vezměte si čas na rozmyšlenou. Jedná-li se o podvod, bude vám podvodník tvrdit, že tato příležitost se již nikdy nebude opakovat (LEŽ!) a jedině rozhodnete-li se hned, máte šanci dosáhnout mimořádných zisků či výhod.

Také jste již naletěli firmě CALLPA s.r.o., nebo něčemu podobnému?

Přivítáme vaše reakce a zkušenosti v komentářích pod článkem, můžete tak pomoci ostatním!

12 komentářů u „přivýdělek jako úvěrový poradce“

 1. Dobrý den! Ráda bych reagovala na váš článek o firmě Callpa. Jsem bohužel jedna z mnoha naivních podvedených lidí, kteří si chtěli přivydělat jen par korun navíc. Firmu Callpa jsem poznala v době kdy byli pan Pakantl a pan Pacourek majiteli firmy. Byl mi nabídnut hvězdný výdělek, za to že ze začátku si jen roznesete letáky, na kterých bude vaše jméno a kontakt a poté jen čekáte kdo zavolá na hypotéku, úvěr apod. a samodřejmě na vaší super odměnu… tak jsem tedy začala.
  Podepsala jsem firmě papíry, které obsahovaly i směnku, zaplatila 500 Kč za školení a první splátku na letáky 2.500 Kč.
  Po 3 měsících jsem usoudila, že s firmou jako je Callpa nemá cenu čekat na nějaké závratné zisky a zbytečně jim cpát peníze. No a konec této pohádky? Po roce se mi ozval právník zastupující firmu Callpa se soudní obsílkou, že mají u soudu jako důkaz mou podepsanou směnku, tudíž že musím firmě uhradit 30.000 Kč plus za zastoupení právníka že požadují ihned 17.000 korun, které musím zaplatit ihned.¨
  Zbytek je mi pry firma ochotna brát po 1.070 Kč splátkách, tak tedy splácím a těch 17.000 jsem musela dát ihned.
  Nyní kdy mám 3 děti a pouze 7.600 Kč mateřskou je pro mě tato částka docela velmi velká, ale co mi zbývá.
  Pokud někdo poradíte budu ráda a pokud ne, snad bude těchto pár řádků ponaučením pro lidi jako jsem já, kteří jen věřili, že snad aspoň jednou je někdo v této republice nepodvede a že budou moci vydělat pro svou rodinu…

  1. Dobrý den,
   já jsem již žalobu podala a sháním další, kteří se přidají.
   Moje žaloba je vedena pod čj.: KRPU-24242-65/TČ-2009-040881-BŠ

   na Policii České Republiky
   KŘP Ústeckého kraje
   Služba kriminální policie
   Oddělení hospodářské kriminality
   Václava Řezáče 224/3
   434 75 Most

   1. Chci se každopádně připoji k žalobě můžeme se spojit tel. 733725655. Sama jsem podala trestní oznámení, ale smetli to ze stolu jak drobky po jídle. Musí nás být více. Já už mám exekuci. Snad se to konečně rozjede. Nebo alespoň odepište co mám udělat. Předem děkuji.

    1. Řeší to PČR KŘP Ústeckého kraje, Služba kriminální policie a vyšetřování OHK, Václava Řezáče 224/3 43475 Most pod č.j. KRPU-24242-65/TČ-2009-040881-BŠ.
     Podala jsem na Callpu trestní oznámení začátkem tohoto roku, již jsem měla dost otravování exekutora. Nejdříve odložily toto pro neodůvodnělé, ale podala jsem stížnost, kterou Státní zástupce Okresního státního zastupitelství v Mostě zrušil a vrátil k došetření.
     Je možnost se k této žalobě pod výše uvedeným č.j. připojit.

     1. Děkujeme vám za konkrétní podklady, výdrž a snahu, jedině tak se dá podvodníkům zabránit v jejich dlouhotrvající a opakované trestné činnosti.

     2. jsem z karlovarskáho kraje a chci se připojit k žalobě Callpa

 2. taky bych se chtěla připojit taky bych se chtěla připojit a dát žalobu na firmu callpa prosím o odpověd kam se mám obrátit

 3. Dobrý den,taky jsem naletěla CALLPA s.r.o, roku 2008, ozval se soud až nyní,je možno podat trestní oznámení? Najdu tady někoho, kdo je na to stejně jako já?

 4. Dobrý den také jsem naletěla a jsem ráda,že lidé jako já se dají dohromady.Ráda bych se připojila k žalobě.Už jsem informovala právního zástupce.Ráda se k vám připojím.Prosím o informace.S pozdravem Věra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..